Na przełomie maja i czerwca po raz kolejny studenci naszego Uniwersytetu mieli okazję uczestniczyć w Akademii Santander Universidades. Organizowany przez nasze Koło i Katedrę Bankowości przy współpracy z Santander Bank Polska cykl warsztatów oraz wykładów cieszył się dużą popularnością. W spotkaniach wzięło udział ponad stu studentów, którzy z zaangażownaiem uczestniczyli w wydarzeniu.
Tematyka wykładów tegorocznej Akademi obejmowała w szczegółności: zarządznie zasobami ludzkimi w banku, współpracę banków z FinTechami, metody finansowania projektów inwestycyjnych oraz ryzyko makro- i mikroekonomiczne w działalności bankowiej. Zajęcia prowadzili pracownicy Santander Bank Polska SA, których wieloletnie doświadczenie pozwoliło w łatwy i przystępny sposób przedstawić poszczególne zagadnienia oraz odpowiedzieć na nurtujące uczestników pytania.
Część warsztatowa Akademii dotyczyła ryzyka kredytowego. Uczestnicy mieli szansę dowiedzieć się między innymi, jak na politykę kredytową banku wpływa Rekomendacja S. Przedstawienie rzeczywistego procesu oceny zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy i wejście w rolę specjalisty do spraw kredytów pozwoliło studentom nabyć praktyczną wiedzę z zakresu jednego z istotnych obszarów bankowości: kredytów hipotecznycyh.
Szczególnym zainteresowaniem cieszył się wykład w języku angielskim prowadzony przez Philipa Humphreys’a (Credit Committee Chairman). Prelegent wraz ze swoimi współpracownikami – Beatą Gawryjołek oraz Michałem Klimczakiem przedstawili perspektywę działalności bankowej w obszarze finansowania projektów inwestycyjnych w energię odnawialną oraz budownictwo ekologiczne. Analiza case study oparta na rzeczywistych danych pozwoliła uczestnikom zrozumieć wpływ bankowości na różne aspekty życia, takie jak poruszona na wykładzie świadomość ekologiczna społeczeństwa.
Na ostatnim, podsumowującym spotkaniu z cyklu Akademii Santander Universitades, studenci mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat ryzyka w działalności bankowej. Wykład poprowadził Maciej Reluga – członek Zarządu Santander Bank Polska SA oraz główny ekonomista banku. Na zakończenie inspirującego spotkania uczestnicy, którzy systematycznie brali udział w organizowanych zajęciach, otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie Akademii Santander Universidades.
Zarówno prelegenci, jak i organizatorzy Akademii byli pod wrażeniem wysokiej frekwencji oraz aktywności studentów podczas zajęć. Uczestnicy natomiast, jako największa zaletę, wskazywali wysoką wartość merytoryczną prowadzonych wykładów oraz warsztatów. Wielu studentów wyraziło chęć ponownego wzięcia udziału w kolejnych edycjach Akademii.
Więcej informacji dotyczących tegorocznej Akademii można również znaleźć na stronie Santander Universidades: Kliknij tutaj!
Koło Naukowe Bankowości zachęca wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych we współpracy z Santander Bank Polska.