W dzisiejszym świecie bankowości, efektywne zarządzanie ryzykiem i kapitałem stanowi kluczowy element zapewnienia stabilności i sukcesu instytucji finansowej. Zagadnienia te są niezwykle istotne, zwłaszcza w kontekście banku państwowego, gdzie mają one bezpośredni wpływ na stabilność finansową kraju oraz efektywne funkcjonowanie gospodarki.
 
Za nami kolejne wydarzenie z cyklu Bankowość po godzinach pt. „Zarządzanie ryzykiem i kapitałem w banku państwowym – studium przypadku BGK”. Studenci mieli okazję dowiedzieć się o procesie zarządzania ryzykiem w szczególnej jednostce – Banku Gospodarstwa Krajowego, który w tym roku obchodzi setną rocznicę funkcjonowania. Przedstawiciele banku opowiedzieli nam również o możliwościach rozwoju zawodowego w BGK.
 
Tym razem naszymi gośćmi byli:
• Aleksandra Bukala – Młodszy specjalista ds. zarządzania ryzykiem płynności, Zespół Ryzyka Płynności), Biuro Adekwatności Kapitałowej i Ryzyka Płynności (BAKiRP), Departament Ryzyka Finansowego (DRF)
• Tomasz Kowalczyk – Młodszy specjalista ds. zarządzania adekwatnością kapitałową, Zespół Adekwatności Kapitałowej (ZAK), Biuro Adekwatności Kapitałowej i Ryzyka Płynności (BAKiRP), Departament Ryzyka Finansowego (DRF)
 
Bardzo dziękujemy prelegentom za przekazanie nam cennej wiedzy i serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania z tego cyklu! 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *