W dniach 17-18 maja w Groniu, odbyło się sympozjum naukowo-dydaktyczne, organizowane przez Koło Naukowe Bankowości we współpracy z Kołem Naukowym Ubezpieczeń “Risk Management” oraz Kołem Naukowym Art&Finance. Tematem tegorocznego sympozjum były: “Współczesne wyzwania sektora bankowego, ubezpieczeniowego i inwestycji alternatywnych”.

Pierwszego dnia, po uroczystym otwarciu, wysłuchaliśmy wykładu Bogusławy Kus i Mai Możyszek-Lachowskiej z Euroclear Bank oraz Aleksandry Walczyk i Marka Grząki z firmy Verisk.

Po krótkiej przerwie, Regionalny Dyrektor Programów Edukacji Ekonomicznej w Krakowie oraz wykładowca w Programie NZB, Mateusz Zając, opowiedział nam o zagrożeniach i ochronie przed wyłudzeniami.

Wieczorem, podczas sesji studenckiej, wysłuchaliśmy referatów studentów, w tym reprezentantów naszego Koła: Martyny Pindy, Kacpra Cieślaka, Julii Cyganik, Radosława Ciemięgi oraz Agnieszki Płaczek.

Pierwszy dzień zakończyliśmy wspólną integracją przy ognisku.

Drugiego dnia odbyła się debata oksfordzka Kół Naukowych na temat technologii NFT oraz wykład dotyczący problemów demograficznych, poprowadzony przez prof. dr hab. Wandę Sułkowską oraz prof. UEK dr hab. Tomasza Jedynaka. Następnie, odbył się wykład gościnny o kolekcjonowaniu sztuki przez banki, prowadzony przez przedstawicielkę fundacji ING Bank Śląski – Joannę Waśko. Na zakończenie, prof. UEK dr hab. Elżbieta Kubińska poszerzyła naszą wiedzę na temat postrzegania inwestycji alternatywnych w różnych rejonach świata.

Dziękujemy wszystkim prelegentom oraz uczestnikom za przybycie i wspólnie spędzony czas!

Podziękowania kierujemy również do firm partnerskich, Katedry Bankowości i Globalnego Systemu Finansowego oraz Katedry Zarządzania Ryzykiem i Ubezpieczeń.

Może być grafiką przedstawiającą tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *